o mne :-)

Konečne som začala robiť to, na čo my ľudia sme stvorení …

… na tvorbu

,,Ahojte, volám sa Martina a vítam Vás v mojej galérii”.

Keď si radi prečítate niečo osobnejšie o autoroch stránok, tak Vám urobím radosť a píšem i ja niečo o sebe. Prvotnú časť svojho života som prežila v Šali. Momentálne pôsobím v okrese Galanta v Sládkovičove.
Ako to zvyčajne býva pri životnom kolobehu,človek často zabudne na to, čo dostal do daru od Boha. Neviem koľkí z Vás, ale ja som ešte donedávna tohoto bola príkladom.

→ Ja – tvor kresliaci a tvorivý som po strednej škole nechytila ceruzku do ruky:
….“veľa“  týnedžerských “povinností“  … záujem o rôzne životné skúsenosti … túžba za oddelením sa od rodičov .… svadba … zamestnanie s vidinou zárobku … výchova dvoch nezbedných detí … výška (snaha o rozšírenie si kvalifikácie) …znova zamestnanie (alebo skôr “hľadanie normálneho zamestnania”) ….
Neskutočne veľa energie venujeme mnohému, čo je pre nás nepotrebné, či úplne zbytočné (,, samozrejme okrem detí “ :-) ) a nerozvíjame to, v čom sme naozaj dobrý a v čom by sme uspeli.

Čím ďalej – tým viac som pri bežných činnostiach rozmýšľala: “keď toto skončím, urobím si chvíľku pre seba – vytiahnem kresliace potreby (posvätné veci v mojom šuflíku) a do niečoho sa pustím”. Lenže!! prenasledovala ma i ďalšia myšlienka “čo ak to bude hrozné!! Neznesiem pomyslenie, že pokazím výkres. Ja! osoba, ktorej meno bolo od škôlky synonymom kreslenia!!!

Jedného dňa pred pár rokmi nastal zlom. Človek, ktorý ma už dlho poznal a veril mi viac ako ja sebe, ma požiadal o portrét. Bolo to po 15-tich rokoch nekreslenia. Miešala sa vo mne zvedavosť a strach zároveň. Čo ak to zbabrem (čiary, tiene nenájdu správny tvar a odtieň)! Nielenže môžem sklamať objednávateľa, ale čo bude najhoršie – ja takúto realitu o sebe nezvládnem!!!!!

Začala som s trasúcimi sa rukami a ako minúty postupovali, oči sa mi leskli natešením a nakoniec som čumela ako puk…. “Fakt to bolo dobré…ešte lepšie ako z posledných ceruzkových čias na strednej!!!”
Od toho okamihu som nakreslila mnoho portrétov a iných kresieb či malieb. I keď by som sa tvorbe chcela venovať viac, ako jej venujem, som spokojná za to čo som doposiaľ dokázala. Vytvorila som si na webe stránku, odnož na sociálnej sieti, spolupracujem s „Kočíkovom“, moje práce môžete vidieť na Sashe i na obdobnom svetovom internetovom portály, alebo na mnohých súkromných stenách :-) .

“Všetko má svoj čas a príčinu”

A ako si momentálne hodnotím svoju kresbu? Asi by som povedala, že dozretie vnímania významne prispeje ku kvalite portrétu a zbytok urobia skúsenosti. (:-) . …. a múdri ľudia vedia, že stále je čo sa učiť a rozvíjať.
Občas si na Sashe pozriem diela iných kreatívcov a neustále som ohromovaná, aké úžasné veci ľudia dokážu vytvoriť, namaľovať. Ja som začala s realistickou kresbu a keďže mám stále dopredu plné dva mesiace objednávok, nestíham sa sama realizovať. Strašne moc by som chcela zájsť do abstrakcie, alebo aspoň spojenej s realizmom.

Na záver by som napísala moju vševravnú myšlienku:

Dielo, ktoré Vás uchváti a potrebujete povedať “wau”, plní svoj účel … tvorí zážitok … teší srdce … A tým aj moje!!!! ♥

20160919_133320

20160919_133302 – kópia